Follow us on Logo si Design Interior Instagram Logo si Design Interior Facebook
Fine Design Studio - Logo si Design Interior .ro

Amenajare camera copii

Amenajare camera copii – proiecte inedite

Decorarea camerei copilului poate fi o provocare destul de dificila, tinand cont de ritmul lui rapid de crestere si schimbarile care intervin in personalitatea sa de la o luna la alta, insa echipa noastra de tineri designeri va poate oferi solutii deosebite si inedite, in care creativitatea si practicul sunt perfect echilibrate. Interiorul va fi unul extrem de placut, atat pentru parinti cat si pentru copii. Proiectele noastre de amenajare camera copii sunt realizate in functie de preferintele clientului, insa tin cont intotdeauna de aspectele structurii cladirii, dar si de restul casei, pentru a pastra in cea mai mare masura un stil unitar.

    Amenajare camera copii

Amenajare camera copii nou-nascuti

Daca vreti sa transformati o incapere obisnuita in camera copilului, echipa noastra de designeri va sta la dispozitie cu propuneri pline de creativitate si inspiratie, astfel incat micutul dumneavoastra sa aiba in jurul sau o ambianta de basm. Pana la varsta de trei ani, un copil nu-si poate exprima preferintele, insa starea lui de bine se manifesta intr-un fel sau altul. Tonurile de gri sunt indicate pentru zugraveala peretilor, dar cu accente de galben sau verde, roz sau albastru, sub forma de buline sau patrate. Se creeaza in acest fel o atmosfera linistitoare, ideala pentru un nou-nascut. Noi putem oferi proiecte de amenajare camera copii, care pot fi preschimbate cu usurinta odata cu cresterea copilului, cand se pune mai acut problema functionalitatii.


Preferintele copilului incluse in proiectul de amenajare camera copii

Daca varsta copilului depaseste trei ani, atunci chiar el isi poate manifesta preferintele, prin urmare, un bun designer va lua in calcul dorintele micutului. La aceasta etate, are nevoie de un spatiu cat mai mare pentru joaca, dar si de locuri in care sa-si depoziteze jucariile, prin urmare, o minibiblioteca moderna este necesara intr-un astfel de interior, cu corpuri inchise, dar si cu rafturi pentru carti. Acum culorile trebuie sa fie cat mai vesele, cu tonuri care sa-l duca cu imaginatia catre povestile pe care mama i le spune seara inainte de culcare, si autocolante care sa-l amuze. Un covor in care se regasesc personajele din povestile lui preferate este un element de nelipsit din camera unui copil. Toate aceste nuante, culori si desene contribuie la dezvoltarea lui cognitiva si psihica. Cu siguranta ca va fi extrem de fericit cand se va vedea intr-o camera astfel amenajata incat sa-l poarte cu gandul la basme si povesti.

Amenajare camera copii la varsta adolescentei

Din proiectele noastre de amenajare camera copii fac parte si cele dedicate interioarelor pentru adolescenti. Acestea au alte reguli de decorare, proiectele se adapteaza activitatii si preocuparii fiecarui adolescent in parte, fie ca este vorba de fata sau de baiat. La aceasta varsta, copilul isi exprima clar preferintele, de aceea un designer creativ trebuie sa le aiba mereu in vedere si sa creeze acel interior de care tanarul sa se simta atasat si in care sa se regaseasca pe el insusi, cu sperantele si aspiratiile sale.

Indiferent de varsta copilului dumneavoastra, faceti-i o surpriza placuta, apeland la serviciile noastre de design interior.

"Creativitatea iti permite sa faci greseli, design-ul te invata pe care sa o mentii"

- Scott Adams
 

Website securizat conform GDPR in prelucrarea datelor cu caracter personal

Consideram importante stabilirea proportiilor spatiului inainte de amenajare, originalitatea si consecventa stilului intr-un proiect de arhitectura, insistam pe spatii aerisite, cu un design interior profesionist conceput si crearea unei ambiante vibrante.

Site-ul apare in Directorul KappaCopyright © 2014 - 2019 Fine Design Studio
Follow us on Logo si Design Interior Instagram Logo si Design Interior Facebook